Ресурс 1

+38 (0462) 610-508

ehrh.che@gmail.com

Освітній дім прав людини в Чернігові

День кримського спротиву

День кримського спротиву

В Україні 26 лютого відзначають День кримського спротиву російській окупації. Саме цього дня 2014 року у місті Сімферополі відбувся мітинг кримських татар та активних українців на підтримку територіальної цілісності України та проти проведення позачергової сесії Верховної Ради Криму.

26 лютого під стінами Верховної Ради АРК паралельно відбулися 2 акції: проукраїнський мітинг, організований Меджлісом кримськотатарського народу, котрий зібрав до 10 тисяч учасників, та проросійський чисельністю близько 700 осіб, ініціатором якого стала партія «Руська єдність». Між проукраїнськими та проросійськими учасниками мітингів сталися сутички, у результаті чого загинули люди. На наступний день озброєні російські спецпризначенці захопили будівлю Верховної ради АРК.

Через свою проукраїнську життєву позицію та дії на захист територіальної цілісності України чимало кримчан були змушені залишити свої власні домівки та переїхати до материкової частини. Це люди, які не готові були терпіти моральний біль та приниження людської гідності та потерпати від порушення їх прав людини. Більшість кримчан з нетерпінням чекають свого повернення додому, до українського Криму.

Кримські татари також знемагають від влади РФ на території Криму. Вони не готові миритися з незаконними арештами та ув'язненнями по сфабрикованих справах за свою проукраїнську позицію, не готові миритися з викраденнями та вбивствами людей спецслужбами Кремля. Для цих людей дуже важливо знати, що українці їх підтримують і влада країни не покинула спроб повернути Крим до складу України.

Цього року відзначається шоста річниця спротиву Криму. Місцеві жителі та гості Чернігова активно взяли участь у глобальній акції на підтримку територіальної цілісності країни і засвідчили свою впевненість і віру в те, що Крим – це Україна!

Антон: "Дуже шкода, що Крим захопили. Я би хотів щоб Україна була цілісна і єдина. Не тільки через економічну складову, але і через мій особистий патріотичний фактор. Це важливо для мене. Хочу, щоб Крим повернувся до складу України і щиро вірю у це".

Руслан: "Я підтримую кримчан, які хочуть додому. Я також хочу, щоб Крим був українським, тому що там наша історія та наша земля. Сподіваюся, що скоро мрії такиж же українців, як і я - здійсняться".

Ми дякуємо всім учасникам та учасницям акції підтримки та віримо, що Крим повернеться до складу України!