Ресурс 1

+38 (0462) 610-508

ehrh.che@gmail.com

Освітній дім прав людини в Чернігові

В Україні 26 лютого відзначають День спротиву Криму російській окупації. У 2014 році в цей день перед будівлею Верховної Ради Криму відбувся проукраїнський мітинг, організований Меджлісом кримськотатарського народу, котрий зібрав до 10 тисяч учасників на підтримку територіальної цілісності України та проти проведення позачергової сесії Верховної Ради Криму. Тоді мітингувальникам протистояли проросійські активісти.Цього року відзначається п'ята річниця спротиву Криму. Місцеві жителі та гості Чернігова активно взяли участь у глобальній акції на підтримку територіальної цілісності країни і засвідчили свою впевненість і віру в те, що Крим – це Україна!

Мосич Ілля, студент Інституту історії та соціогуманітарних дисциплін імені О.М.Лазаревського: “Не можу бути осторонь, коли на моїй рідній землі кояться такі речі. Особливо, враховуючи, що я є свідком цих подій. В усі роки своєї незалежності, та й взагалі існування, Україна плідно працювала над тим, щоб зберегти суверенність країни, її кордони. Як відомо, ми ніколи не проводили політики агресії. І тут наша «братська» держава - Росія,  завдала нам такого удару... Хоч нам і дуже важко, проте миритися ми з цим не згодні. Крим був, є, і повинен бути у складі нашої держави. Ми мусимо зробити все від нас залежне, щоб це здійснити. Тому закликаю кожного свідомого українця сприяти цьому і підтримати Крим. Справедливість візьме гору!”.

Кусенко Олександр, студент Інституту історії та соціогуманітарних дисциплін імені О.М.Лазаревського: “Для мене ці акції підтримки мають дуже важливе значення! Адже на окупованих територіях, а особливо в Криму знаходиться наша історія! Ми не повинні забувати історію наших предків, адже із землею ми втратимо багато пам'яток. Я буду усіляко підтримувати ці акції, бо я можу саме так допомогти”.