Ресурс 1

+38 (0462) 610-508

ehrh.che@gmail.com

Освітній дім прав людини в Чернігові

АНОНС: Як говоритимуть про права людини в системі освіти? Громадськість та держава об'єднують зусилля

АНОНС: Як говоритимуть про права людини в системі освіти? Громадськість та держава об'єднують зусилля

21 травня о 10:00  в ADMIRAL HALL (конференц-центр A&CES, м.Київ, вул. Хрещатик 7/11) відбудеться Всеукраїнська конференція на тему: «Система освіти в сфері прав людини в Україні: перспективи розвитку».
В ході конференції буде представлено та обговорено проект Загальнодержавної програми з освіти у сфері прав людини та  Плану дій, розроблених робочою групою Міністерства освіти та науки, обговорення можливостей та потреб імплементації Програми в діяльності державних інституцій та установ, пов’язаних з освітою у сфері прав людини.

Громадські організації та державні структури зорієнтували свою діяльність на оптимізацію спільної роботи в рамках реалізації Національної стратегії у сфері прав людини щодо підвищення рівня обізнаності у сфері прав людини. Важливим кроком у даному питанні є об'єднання зусиль та налагодження діалогу між правозахисними недержавним середовищем та державними органами влади. Також слід відзначити, що План дій буде коригуватися та удосконалюватися  спільними зусиллями, а до його розробки залучені експерти з різних сфер та компетенцій, в тому числі й правозахисники.

Під час конференції планується:

  • - представлення та обговорення проекту Загальнодержавної програми освіти в сфері прав людини та спільної стратегії щодо створення Національного плану дій;
  • - представлення подальшої імплементації Програми в діяльність державних установ;
  • - обговорення перспектив та ризиків цього процесу;
  • - налагодження ефективної взаємодії урядових структур, міжнародних організацій, представників громадянського суспільства задля реалізації Плану дій та створення умов для ефективного впровадження теми прав людини в систему освіти в Україні.
Під час конференції відбудуться бліц-дискусії за участі представників таких державних установ, як Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Уповноваженого Президента України з прав дитини, Міністерства освіти і науки України, Директорату дошкільної та шкільної освіти МОН, Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції МОН, Міністерства юстиції України, Директорату з прав людини, доступу до правосуддя та правової обізнаності, Міністерства інформаційної політики тощо.

Взяти участь у заході можна за умови попереднього запису. Контактна особа: Олександра Козорог, sascha.trofimencko@gmail.com, +38 097 532 54 24

Конференція організована Освітнім домом прав людини в Чернігові та відбудеться у партнерстві з Міністерством освіти і науки України, Міністерством юстиції України, Міністерством інформаційної політики України, Координатором проектів ОБСЄ в Україні, Українською Гельсінською спілкою з прав людини, Amnesty International в Україні, ГО «Батьки SOS», Швейцарсько-українським освітнім проектом «Розвиток громадянських компетентностей в Україні» DOCCU, в рамках проекту «Розробка Загальнодержавної програми освіти у сфері прав людини», за фінансової підтримки МФ «Відродження»